1. Jezus nam
v današnjem evangeliju govori o najstrašnejši resnici naše vere - o peklu: »Ne
bojte se tistih, ki umorijo telo, duše pa ne morejo umoriti. Bojte se rajši
tistega, ki more dušo in telo pogubiti v pekel« (Mt 10, 28)! Nekateri očitajo
Cerkvi, da s peklom straši ljudi. A Cerkev mora oznanjati ves evangelij, ne
samo to, kar je ljudem všeč.
2. Devica
Marija je leta 1917 v Fatimi trem pastirčkom pokazala pekel in njim pri vsakem
prikazovanju naročala, naj molijo za grešnike, da ne bi prišli v pekel.
Jezus je pokazal pekel poljski redovnici sv. Favstini Kowalski. Zapisala je: »Jaz, Favstina, sem po Božjem naročilu bila v peklenskih breznih, zato da bi ljudem povedala in pričala, da pekel je. Eno sem opazila: da je tam največ duš, ki niso verjele, da pekel obstaja. Ko sem prišla k sebi, si nisem mogla opomoči od groze, kako strašno tam duše trpijo. Prav zato še bolj goreče molim za spreobrnjenje grešnikov, neprestano kličem nanje Božje usmiljenje.«
Jezus je sv. Favstini veliko govoril o Božjem usmiljenju in tudi o zavračanju tega: »Če vas niti moja smrt ni prepričala o moji ljubezni do vas, kaj vas potem še lahko prepriča? Nekateri prezirajo moje milosti in vse dokaze moje ljubezni; nočejo poslušati mojega klica in gredo v peklensko brezno. Ta izguba duš me pogreza v smrtno žalost. Čeprav sem Bog, taki duši ne morem pomagati, ker me prezira. Obdarjena s svobodno voljo me more zaničevati ali me ljubiti. Ti, oskrbnica mojega usmiljenja, oznanjaj vsemu svetu mojo dobroto, tako boš potolažila moje Srce (št. 580). Jezus je sv. Favstini naročil, naj se pri umirajočih moli rožni venec Božjega usmiljenja in ti bodo dobili milost kesanja in odpuščanja. (Dnevnik svete s. M. Favstine Kowalske, 2001)
Jezus je pokazal pekel poljski redovnici sv. Favstini Kowalski. Zapisala je: »Jaz, Favstina, sem po Božjem naročilu bila v peklenskih breznih, zato da bi ljudem povedala in pričala, da pekel je. Eno sem opazila: da je tam največ duš, ki niso verjele, da pekel obstaja. Ko sem prišla k sebi, si nisem mogla opomoči od groze, kako strašno tam duše trpijo. Prav zato še bolj goreče molim za spreobrnjenje grešnikov, neprestano kličem nanje Božje usmiljenje.«
Jezus je sv. Favstini veliko govoril o Božjem usmiljenju in tudi o zavračanju tega: »Če vas niti moja smrt ni prepričala o moji ljubezni do vas, kaj vas potem še lahko prepriča? Nekateri prezirajo moje milosti in vse dokaze moje ljubezni; nočejo poslušati mojega klica in gredo v peklensko brezno. Ta izguba duš me pogreza v smrtno žalost. Čeprav sem Bog, taki duši ne morem pomagati, ker me prezira. Obdarjena s svobodno voljo me more zaničevati ali me ljubiti. Ti, oskrbnica mojega usmiljenja, oznanjaj vsemu svetu mojo dobroto, tako boš potolažila moje Srce (št. 580). Jezus je sv. Favstini naročil, naj se pri umirajočih moli rožni venec Božjega usmiljenja in ti bodo dobili milost kesanja in odpuščanja. (Dnevnik svete s. M. Favstine Kowalske, 2001)
3. Po Svetem pismu, »Bog noče, da bi se kdo pogubil, ampak da bi
vsi prišli do spreobrnjenja« (2 Pt 3,9). Bog namreč »hoče, da bi se vsi ljudje zveličali« (1 Tim 2,4).
Čeprav je ta resnica o peklu in da je pekel večen tako strašna, je pa hkrati tudi najbolj odrešujoča, ker je neštete grešnike spreobrnila k Bogu in neštete pravične obvarovala greha. Zato nam sv. Bernard daje tale nasvet: »Dokler smo živi, pojdimo pogosto v pekel, da ne bomo prišli tja, ko bomo umrli.« Mi bomo poslušali ta nasvet, da se bomo ob tej strašni možnosti večkrat zamislili in na prošnjo Device Marije v Fatimi radi molili rožni venec za spreobrnjenje grešnikov, saj smo med tudi mi. Amen!
Čeprav je ta resnica o peklu in da je pekel večen tako strašna, je pa hkrati tudi najbolj odrešujoča, ker je neštete grešnike spreobrnila k Bogu in neštete pravične obvarovala greha. Zato nam sv. Bernard daje tale nasvet: »Dokler smo živi, pojdimo pogosto v pekel, da ne bomo prišli tja, ko bomo umrli.« Mi bomo poslušali ta nasvet, da se bomo ob tej strašni možnosti večkrat zamislili in na prošnjo Device Marije v Fatimi radi molili rožni venec za spreobrnjenje grešnikov, saj smo med tudi mi. Amen!
Zgled. Cerkvena učiteljica sv. Terezija
Avilska je imela videnje: »Videla sem veliko ljudi, ki so padali v pekel, ki je
bil videti kot veliko brezno, polno ognja.« Vzkliknila je: »Moj Bog, kaj vidim?
Kdo so te pogubljene duše, ki padajo v pekel? Gotovo so pogani, Turki, Judje
…?« Slišala je odgovor: »Te duše so krščanske, kakor si ti.« »Potem so te duše
ljudi, ki niso verovali, ki se niso držali vsega Božjega in niso prejemali
zakramentov?« »Ne, Terezija,« je Jezus nadaljeval: »To so duše kristjanov, ki
so verovali in se spovedovali, celo pred smrtjo.« Tedaj je Terezija v strahu
zavpila: »O, moj Bog, zakaj so se pogubili?« »Pogubili so se zato,« ji je rekel
Jezus, »ker so se slabo spovedali (zamolčali smrtne grehe). Pojdi Terezija, pripoveduj vsem, kaj si
videla, vztrajno prosi in roti škofe in duhovnike, da nikoli ne prenehajo
govoriti, kako važna je dobra, iskrena sv. spoved.« (P. Ljubičić, Primjeri, VI. del, 2013, str. 63)
Ni komentarjev:
Objavite komentar